Biletomaty IC już we Wrocławiu i Lublinie

Biletomaty IC już we Wrocławiu i Lublinie

26 września 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity wraz z Mennicą Polską uruchomiły 21 kolejnych biletomatów. Urządzenia działają we Wrocławiu i Lublinie. Tym samym, bilety jednorazowe na krajowe pociągi PKP Intercity można kupić już w prawie 100 urządzeniach w 22 miastach Polski. PKP Intercity umożliwi zakup swoich biletów w sumie w ponad 150 urządzeniach.

Fot. PKP Intercity

Do listy miast, w których działają już biletomaty z ofertą PKP Intercity dołączyły Wrocław i Lublin. Teraz w siedemnastu biletomatach we Wrocławiu i czterech w Lublinie pasażerowie mogą nabywać bilety krajowe na przejazdy pociągami PKP Intercity.

Biletomaty wyposażone są w łatwe w obsłudze ekrany dotykowe. Wystarczy wybrać dogodne połączenie i dokonać płatności kartą płatniczą (systemy VISA, MASTERCARD) lub, jeśli jest taka możliwość, gotówką. Automat drukuje potwierdzenie płatności, bilet oraz - w przypadku pociągu z rezerwacją - miejscówkę. Cała operacja nie trwa dłużej niż 2 minuty, a cena biletu jest taka sama jak za bilet zakupiony w kasie.

Oprócz Wrocławia i Lublina bilety PKP Intercity można kupić w 10 biletomatach Mennicy Polskiej usytuowanych w Warszawie. W sumie na terenie kraju będzie ich 70.

Docelowo PKP Intercity, do końca 2012 roku, chce umożliwić zakup swoich biletów w sumie w ponad 150 urządzeniach różnych operatorów. Poza współpracą z Mennica Polską, PKP Intercity prowadzi sprzedaż biletów we własnych biletomatachżółto-niebieskich urządzeniach firmy ASEC oraz automatach AVISTA.

- Na podstawie danych ze sprzedaży widzimy, że popularność biletomatów stale rośnie. Staramy się oferować pasażerom jak najwięcej możliwości zakupu biletów, ale chcemy też by był to kanał wygodny i łatwy w obsłudze. Obserwujemy również duży wzrost sprzedaży biletów przez internet.
W stosunku do poprzednich wakacji mamy wynik lepszy o ponad 56 proc.-  mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Już dziś z biletomatów mogą korzystać pasażerowie podróżujący z m.in. Bydgoszczy, Torunia, Katowic, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Szczecina czy Jarocina.

We wszystkich automatach biletowych istnieje możliwość zakupu biletów na przejazdy pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express (Ex) oraz Express Intercity (EIC), z wyłączeniem miejsc do leżenia oraz sypialnych.