Podwójny przemyt papierosów w jednym pociągu

Podwójny przemyt papierosów w jednym pociągu

03 października 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei schwytali dwie grupy przemytników papierosów przewożonych w pociągu relacji Kijów – Warszawa. Jedną na szlaku Świdnik – Jaszczów, drugą na stacji w Dęblinie. Wartość przemycanych papierosów to 55,5 tys. zł.

Fot. SOK

Do pierwszego zdarzenia doszło 3 października o godzinie 5.15. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno - Interwencyjnej Komendy Regionalnej Lublin podczas patrolu szlaku Świdnik - Jaszczów (w km 198,850) ujęli dwóch mężczyzn lat 57 i 37, którzy po przejeździe pociągu nr 21010 rel. Kijów – Warszawa przy torowisku zabierali worki z papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej, które zostały wyrzucone z pociągu i ładowali do samochodu osobowego marki Audi 80.

W samochodzie znajdowało się  4 worki z papierosami. Ujętego Andrzeja Cz. lat 57. i Arkadiusza P. lat 37, mieszkańca Lublina przekazano przybyłemu patrolowi Policji z KPP Łęczna.

Po komisyjnym przeliczeniu zawartości worków stwierdzono 2442 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości 26862 zł. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KPP Łęczna.

Do drugiego zdarzenia doszło o godz. 7.00. Podczas patrolu stacji Dęblin funkcjonariusze SOK z Posterunku w Dęblinie zauważyli dwoje podróżnych - kobietę lat 51 obywatelkę Ukrainy, oraz mężczyznę lat 48 obywatela Armenii - którzy wysiedli z pociągu międzynarodowego relacji Kijów – Warszawa, z podejrzanie wyglądającymi  torbami podróżnymi.

Na widok funkcjonariuszy zachowywali się nerwowo. W trakcie legitymowania okazało się, że posiadają w torbach papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Ujętych wraz z przemycanymi papierosami przekazano do Komisariatu Policji w Dęblinie.

Po komisyjnym przeliczeniu zawartości toreb stwierdzono 1700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości 18700 zł.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KP Dęblin.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Kolej szykuje się do Akcji „Zima” Kolej szykuje się do Akcji „Zima”
Następny artykuł Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej