Koszalińska Wąskotorówka otrzymała dotację

Koszalińska Wąskotorówka otrzymała dotację

08 października 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki otrzymało dotację od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na realizację zadania pt. "Doposażenie bazy do edukacji ekologicznej prowadzonej przez TMKW". Kwota dofinansowania wynosi 12,5 tys.

Fot. Wojciech Sokołowski

Jak poinformował "Kurier Kolejowy" Adam Ziętek, rzecznik TMKW, dofinansowanie zostanie wykorzystana na budowę zadaszonego miejsca postojowego na końcowej stacji kolejki w Manowie oraz na odnowienie i przystosowanie do prowadzenia edukacji ekologicznej 5 wąskotorowych wagonów osobowych.

Dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pozwoli stworzyć na stacji w Manowie warunki do właściwego prowadzenia przez wolontariuszy TMKW plenerowych zajęć.

- Teraz ich uczestnicy nie będą już narażeni na niepogodę i w razie deszczu będą mogli skorzystać z ochrony w postaci zadaszonej wiaty. Przygotowano również miejsce na ognisko, gdzie uczestnicy zajęć będą mogli odpocząć przed dalszym ich etapem - dodaje Ziętek

Zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej, prowadzone przez wolontariuszy Towarzystwa Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki prowadzone są na terenie nadleśnictwa Manowo oraz ośrodka Polskiego Związku Łowieckiego w Manowie.  Dzięki dotacji otrzymanej od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zostanie znacząco wzbogacona oferta Towarzystwa Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki.

Zadanie pt. "Doposażenie bazy do edukacji ekologicznej prowadzonej przez TMKW" zostanie zrealizowane do 15 grudnia 2012 r.