Druga Strefa Małego Podróżnika na torach

Druga Strefa Małego Podróżnika na torach

08 października 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Drugi wagon PKP Intercity ze Strefą Małego Podróżnika zacznie kursować w połowie października na trasie Warszawa – Katowice – Bielsko Biała. To wagon z placem zabaw dla najmłodszych przygotowany przez PKP Intercity i kanał telewizyjny dla dzieci Boomerang.

Fot. PKP Intercity

Wagony ze Strefą Małego Podróżnika, sukcesywnie pojawiające się przewijaki w toaletach na dworcach, bezpłatne wydawanie wrzątku lub możliwość podgrzania posiłku dla dziecka w wybranych pociągach to efekt nowej polityki spółki skierowanej do najmłodszych pasażerów oraz ich rodziców. Nowo podejmowane inicjatywy służą podnoszeniu komfortu i satysfakcji w podróżowaniu z rodziną.

PKP Intercity we współpracy z kanałem telewizyjnym dla dzieci Boomerang przygotowało kolejny bezprzedziałowy wagon 2 klasy ze specjalnie wydzieloną strefą do zabaw dla najmłodszych. Pociąg Ex Beskidy ze Strefą Małego Podróżnika wyruszy w trasę 16 października o godzinie 07:08 z Dworca Wschodniego w Warszawie, o 10:10 będzie w Katowicach i dotrze do ostatniej stacji Bielsko Biała Główna o 11:25. W drogę powrotną ruszy o 16:50.

Jest to już drugi tego typu wagon jeżdżący w barwach przewoźnika. Pierwszy kursował w wakacje na trasie z Warszawy do Trójmiasta, a obecnie jeździ pomiędzy stolicą a Zakopanem. Aby podróżować wagonem ze strefą dla dzieci, należy podczas zakupu biletu wskazać kasjerowi wagon dziecięcy. Bilety na przejazd dostępne są w trzydziestodniowej przedsprzedaży w kasach. Oba wagony oferują po 54 miejsca siedzące i są objęte całkowitą rezerwacją miejsc.

W wagonie, oprócz klasycznych foteli do siedzenia, znalazła się kolorowa przestrzeń dla małego podróżnika, która dzięki elementom wystroju pozwala dzieciom na wypełnienie podróży kreatywną zabawą. Cały wagon, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, ozdabiają Cartoonitos, postaci znane dzieciom z kanału Boomerang.

Strefę zaprojektowano tak, aby grafiki umieszczone na ścianach stanowiły element gry polegającej na liczeniu i rozpoznawaniu kształtów oraz nazywaniu kolorów. Na podróżujące dzieci czekają też wyzwania takie jak: odnalezienie różnic na obrazkach umieszczonych na suficie oraz przeprowadzenie postaci przez rysunkowe labirynty, które znajdą się pod oknami strefy. Przestrzeń dla dzieci wyposażono w tablice do rysowania kredą i wygodne pufy, które mogą służyć za siedziska, ale też pełnić funkcję miękkich klocków do zabawy. Również starsze dzieci nie będą rozczarowane. Czekać na nie będą puzzle i gry planszowe.

W wagonie zamontowane zostały monitory, na których będą wyświetlane kreskówki, które umilą dzieciom czas podróży. Będą to seriale znane z emitowanego na kanale Boomerang pasma pt. Cartoonito, którego treści dedykowane są przedszkolakom.

- Projekt, który realizujemy wraz z kanałem Boomerang jest dla nas bardzo ważnym przedsięwzięciem. Jednym z elementów strategii nastawionej na wzrost komfortu pasażerów jest również podróżowanie z najmłodszymi pasażerami. Tego typu projekt jest pierwszym w Polsce i jednym z niewielu w Europie. Dzięki niemu rodzice i opiekunowie podróżujący z małymi dziećmi mają możliwość spędzenia ciekawego czasu na pokładzie pociągu – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Toalety wyposażono w przewijaki, a w korytarzu wydzielono przestrzeń na wózki dziecięce oraz dodatkowe miejsce na większe bagaże. Przewijaki dla dzieci znajdują się również w strefie VIP PKP Intercity na dworcu Warszawa Centralna, a ponadto pojawią się mi. in. w Strefach w Warszawie Wschodniej czy też we Wrocławiu Głównym.

Oprócz oferowanego specjalnie dla dzieci miejsca do zabaw, spółka Wars przygotowała „Kids’ Menu”, w którym najmłodsi znajdą takie dania jak omlet z konfiturą lub kawałki kurczaka w panierce. PKP Intercity przypomina również, że we wszystkich swoich pociągach posiadających wagony restauracyjne (TLK, Ex, EIC oraz międzynarodowych), pasażerowie mogą poprosić obsługę WARS o wrzątek, wyparzenie butelek czy podgrzanie posiłku dla dziecka. Wszystkie te usługi są bezpłatne zarówno dla posiadaczy biletów klasy pierwszej jak i drugiej.