Ruszyła sprzedaż Biletu warszawskiego IC

Ruszyła sprzedaż Biletu warszawskiego IC

25 października 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Każdy kto wybiera się pociągiem do stolicy nie musi się już martwić, gdzie i jaki bilet ZTM kupić, żeby dotrzeć do hotelu. Od dziś można kupować zintegrowany bilet kolejowy, uprawniający do przejazdów komunikacją miejską w Warszawie i pociągami PKP Intercity. To kolejne ułatwienie dla pasażerów pociągów dalekobieżnych wprowadzone przez ZTM.

Ruszyła sprzedaż Biletu warszawskiego IC
Fot. Dominik Skudlarski

Pierwszy zintegrowany bilet, umożliwiający podróżowanie pociągami Przewozów Regionalnych i komunikacją miejską został wprowadzony 1 czerwca. Teraz przyszła kolej na współpracę z największym polskim dalekobieżnym przewoźnikiem kolejowym – spółką PKP Intercity.

Bilet warszawski IC uprawnia pasażerów do korzystania przez 60 minut ze wszystkich środków stołecznej komunikacji miejskiej na terenie pierwszej strefy biletowej. Bilet jest ważny tylko w dniu podróży pociągiem, przed wyjazdem ze stolicy lub po przyjeździe do niej. Pasażer sam określa czas przejazdu - wpisując na bilecie godzinę rozpoczęcia podróży środkami komunikacji miejskiej.

Trzeba jednak pamiętać, że bilet jest nieważny, jeśli pasażer nie wpisze godziny, lub wpisze ją dopiero po rozpoczęciu podróży środkami komunikacji miejskiej.

Zintegrowany bilet ważny w pociągach Express InterCity, Express, EuroCity i TLK oraz w stołecznej komunikacji miejskiej (bilet nie jest honorowany w pociągach uruchamianych przez Koleje Mazowieckie i  Warszawską Kolej Dojazdową oraz w komunikacji autobusowej gminy Łomianki), można kupić od 25 października w kasach biletowych prowadzących sprzedaż biletów na pociągi spółki PKP Intercity oraz od 29 października w pociągu spółki u konduktora.

Na cenę Biletu warszawskiego IC składa się cena za przejazd pociągiem PKP Intercity w relacji do/z Warszawy oraz opłata zryczałtowana za przejazd środkami komunikacji miejskiej.

Dowiedz się więcej o ofercie