PLK ostrzega przed złą pogodą na Pomorzu

PLK ostrzega przed złą pogodą na Pomorzu

25 października 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują się na załamanie się pogody na obszarze północnej części kraju. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w województwach pomorskim i zachodniopomorskim w godzinach nocnych siła wiatru będzie miejscami osiągać 100 km/h. Oprócz tego wystąpią opady deszczu i śniegu. Zjawiska te mogą powodować duże szkody.

Fot. SOK

W północnych województwach lokalne Biura Prognoz Meteorologicznych IMiGW przewidują wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, w strefie nadmorskiej od 50 do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, z kierunku północno-zachodniego. Silnemu wiatrowi towarzyszyć będą przelotne opady deszczu, w nocy przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu.

Dyrektorzy wszystkich Zakładów Linii Kolejowych, w szczególności ze Szczecina i Gdyni zostali postawieni w stan gotowości. Podejmowane są odpowiednie działania dla zminimalizowania i usuwania ewentualnych uszkodzeń infrastruktury mającej wpływ na ruch pociągów.

Główny Dyspozytor zaleca najwyższą ostrożność, częste śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.