Szczekociny: schwytano parę złodziei

Szczekociny: schwytano parę złodziei

16 listopada 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

15 listopada o godz. 19.00 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Sędziszowie i Policji z Komisariatu w Szczekocinach, podczas wspólnych działań przeciw kradzieżowych na szlaku Kozłów - Starzyny, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd samochodowy marki Opel Astra.

Fot. arch. SOK

W bagażniku pojazdu ujawnili plecak z zawartością 11 sztuk miedzianych łączników szynowych, nożyce do cięcia metalu, piłkę do drewna, łom, drut żebrowany o długości 0,5 m oraz dwie pary rękawic roboczych.

Kierujący pojazdem mężczyzna oraz towarzysząca mu kobieta, w czasie przeprowadzonej rozmowy przyznali, że kradzieży dokonali na terenie kolejowym, jednakże nie chcieli wskazać miejsca kradzieży. Funkcjonariusze dokonali penetracji szlaku Szczekociny - Starzyny, nie stwierdzając kradzieży.

Miejsce kradzieży zostanie ustalone przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Sędziszowie oraz monterów Sekcji Eksploatacji Włoszczowa Północ. Sprawcy kradzieży: 43-letnia Jolanta M. i 41- letni Dariusz B., mieszkańcy Siemiaszyc, zostali przekazani do Komisariatu Policji w Szczekocinach, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Za uszkodzenie, zniszczenie, zabór lub uczynienie niezdatnym do użytku części sieci infrastruktury oraz linii kolejowej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii zgodnie z art. 254 a k.k. grozi kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 8.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Koleje Wielkopolskie pochwalą się Elfem Koleje Wielkopolskie pochwalą się Elfem
Następny artykuł Przedszkolaki u kolejarzy z Rzeszowa Przedszkolaki u kolejarzy z Rzeszowa