Specjalista Bombardiera trafił do Solarisa

Specjalista Bombardiera trafił do Solarisa

18 listopada 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Producent taboru autobusowego i szynowego z Bolechowa zatrudnił Paolo Santosa na nowe stanowisko do koordynowania wszelkiej aktywności sprzedażowej w zakresie pojazdów szynowych. Bezpośrednio przed przejściem do Solarisa Santos odpowiadał za globalne działania sprzedażowe ds. tramwajów w firmie Bombardier.

Fot. Solaris

W październiku bieżącego roku na nowo stworzone stanowisko dyrektora sprzedaży pojazdów szynowych powołany został Paulo Santos, od lat związany z transportem szynowym.

Do zadań nowego członka kadry zarządzającej Solarisa należy przede wszystkim koordynacja wszelkich działań związanych z aktywnością sprzedażową, pozyskiwaniem nowych klientów i ścisły nadzór nad realizacją projektów już rozpoczętych w obszarze pojazdów szynowych.

Paulo Santos jest przełożonym regionalnych dyrektorów sprzedaży pojazdów szynowych. Podlega bezpośrednio Małgorzacie Olszewskiej, członkowi zarządu Solarisa ds. sprzedaży i marketingu. Jest absolwentem Uniwersytetu Technicznego w Lizbonie, na którym studiował elektrotechnikę i inżynierię komputerową. Od 1988 roku nieprzerwanie związany z transportem szynowym, w szczególności z tramwajami. Przez wiele lat pracował dla Siemensa na wielu kierowniczych stanowiskach, awansując na stanowisko szefa sprzedaży ds. metra oraz tramwajów na rynki Azji, Pacyfiku oraz Północnej i Południowej Ameryki.