Poznań Starołęka: zamkną przęsło mostu

Poznań Starołęka: zamkną przęsło mostu

18 listopada 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od 9 grudnia przęsło mostu nad Wartą między Starołęką a Dębcem zostanie wyłączone z ruchu kolejowego. Decyzję o zamknięciu ze względu na zły stan techniczny podjął Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Fot. Radomił Binek

- Decyzja o zakazie użytkowania mostu kolejowego nad rzeką Wartą dotyczy toru nr 2 linii Kluczbork – Poznań – poinformował „Kurier Kolejowy” Jerzy Witczak, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. - Generalny remont tego obiektu mostowego obejmie wymianę przęseł mostu dla toru nr 2 oraz naprawę filarów i przyczółków mostu. W trakcie prowadzenia remontu ruch kolejowy będzie się odbywał po torze nr 1 dla linii Kluczbork – Poznań.

Jak zapewniają PKP PLK, konieczność zamknięcia jednego toru na moście w Poznaniu Starołęce została uwzględniona w założeniach do rozkładu jazdy 2012/2013.

- 20 listopada otworzymy oferty w przetargu na dokumentację projektową dla prac rewitalizacyjnych na linii 272 na odcinku Poznań – Kórnik, w tym na moście w Starołęce – tłumaczy Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy PKP PLK. - Prace budowlane rozpoczną się po opracowaniu dokumentacji projektowej i przyjęciu jej przez zamawiającego. Termin zakończenia budowy zostanie określony w warunkach zamówienia na prace budowlane. Projekt obejmuje cały istniejący obiekt, w tym kładkę dla pieszych.

Most Dębiński, łączący Starołękę z Dębcem, jest usytuowany w ciągu linii kolejowej Poznań – Kluczbork. Jego fatalny stan nie powinien dziwić – most służy mieszkańcom Poznania w niezmienionej formie od czasów jego odbudowania po zakończeniu II wojny światowej.