Galeria Katowicka: montaż szklanych tafli

Galeria Katowicka: montaż szklanych tafli

04 grudnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Reprezentacyjna Aleja Mody w Galerii Katowickiej już wkrótce będzie przeszklona. Po zakończeniu budowy metalowej konstrukcji świetlików, ruszył montaż szklanych tafli, które zapewnią dzienne oświetlenie wnętrza. Jednocześnie trwają przygotowania do budowy kopuły nad głównym wejściem do galerii.

Fot. dworzec-katowice.info

Rozpoczęła się tam budowa tymczasowej konstrukcji, umożliwiającej wykonanie kopuły, z której będzie można podziwiać widok na położony poniżej deptak ul. Stawowej i ulicę 3 Maja.

Równolegle z budową zadaszenia Galerii Katowickiej, postępują prace związane z elewacją budynku. Od strony ul. 3 Maja zakończyła się już instalacja stelażu, na którym zostaną zamocowane metalowe panele. Obecnie montaż stelażu pod elewację przeniósł się na stronę pl. Szewczyka. Od strony zachodniej i południowej trwa montaż elewacji kina.

Na parkingach pod Galerią Katowicką, na poziomie -2 i -3, powstaje docelowa posadzka, na której w przyszłym roku będzie mogło jednocześnie parkować 1200 samochodów. W pracy nad budową i wykończeniem galerii oraz parkingów pomaga zamontowana właśnie winda towarowa, dostarczająca na bieżąco materiały budowlane na poziomy od -1 do +3. Na całym terenie Galerii Katowickiej trwają prace murowe, tynkarskie i wykończeniowe. W lokalach przeznaczonych dla najemców powstają posadzki, trwają prace wyrównujące i przygotowujące powierzchnie do układania materiałów wykończeniowych.

Otwarcie Galerii Katowickiej będzie ostatnim etapem inwestycji nowego centrum Katowic. Pierwszym etapem było oddanie do użytku dworca kolejowego, z którego od 29 października korzystają pasażerowie i piesi. Uruchomienie podziemnego dworca autobusowego to drugi etap budowy zintegrowanego centrum komunikacyjno-handlowo-biurowego, powstającego przy pl. Szewczyka. Wszystkie prace mają zakończyć się w pierwszej połowie 2013 r.