Wołowiec: przez PNI ucierpiały inwestycje

Wołowiec: przez PNI ucierpiały inwestycje

04 grudnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W opinii Aleksandra Wołowca, członka zarządu, dyrektora ds. inwestycji PKP PLK zarządca infrastruktury może utracić dofinansowanie unijne do projektów modernizacyjnych.

Fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe przyjęły ze zrozumieniem wyrok sądu, który potwierdził bierność dotychczasowego zarządu Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury.

- Naszym zdaniem jest to również ocena dotychczasowego postępowania spółki pod kątem współpracy z narodowym zarządcą infrastruktury kolejowej - uważa Wołowiec.

Dotychczasowa współpraca z PNI wskazuje na fakt, że ucierpiało kilka kluczowych projektów modernizacyjnych. - Wiąże się to ze straconym czasem, nie tylko naszej spółki, ale przede wszystkim pasażerów. Szkody związane z wielomiesięcznym wstrzymaniem kluczowych projektów modernizacyjnych mogą być nieodwracalne ze względu na możliwość utraty ich unijnego dofinansowania. Obecnie czynimy wszystko, by zatrzymane prace modernizacyjne mogły być jak najszybciej wznowione i by największy od dekad program modernizacyjny polskich kolei był jak najpełniej zrealizowany - zapewnia dyrektor ds. inwestycji PKP PLK.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Galeria Katowicka: montaż szklanych tafli Galeria Katowicka: montaż szklanych tafli
Następny artykuł Gorzów Wlkp.: Mikołajki w tramwaju Gorzów Wlkp.: Mikołajki w tramwaju