Jutro pierwszy Link wjedzie do Szczecina

Jutro pierwszy Link wjedzie do Szczecina

05 grudnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Supernowoczesny Link produkcji Pesy wjedzie 6 grudnia na peron III dworca Szczecin Główny. Dziś dokonany zostanie odbiór techniczny pierwszego dwuczłonowego spalinowego zespołu trakcyjnego, wyprodukowanego przez bydgoskiego producenta dla województwa zachodniopomorskiego. Umowa na wykonanie i dostawę dwóch sztuk pojazdów typu Link została podpisana 2 lipca 2012 roku.

Fot. UMWZ

Oficjalna uroczystość przekazania Linka do eksploatacji rozpocznie się na peronie III o godz. 13.00, a jej gospodarzem będzie marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Towarzyszyć mu będą m.in. wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Wojciech Drożdż oraz prezes zarządu Pojazdy Szynowe PESA SA w Bydgoszczy Tomasz Zaboklicki.

Produkowane w Bydgoszczy  Linki to najnowocześniejsza linia produktowa spółki Pesa. Zostały zaprojektowane do obsługi przewozów regionalnych po polskich i niemieckich torach. Konstrukcja Linka gwarantuje zarówno pasażerom, jak i obsłudze, najwyższy poziom bezpieczeństwa. Warto dodać, że Linki w 88 proc. będą wykonane z materiałów, które nadają się do recyklingu.

– Są nie tylko bezpieczne, ale i ekologiczne. Województwo zachodniopomorskie dysponuje coraz bardziej nowoczesną flotą, a to nie koniec naszych planów w tym względzie – zapowiadał w lipcu wicemarszałek Wojciech Drożdż.

Spotkanie na dworcu zostanie poprzedzone rozstrzygnięciem konkursu fotograficznego „Upoluj Smerfa”. Panorama konkursowych zdjęć zostanie udostępniona już od godz. 12.30.

Do fotokonkursu wspólnie zapraszali marszałek województwa zachodniopomorskiego, zakład Przewozów Regionalnych w Szczecinie oraz Pesa. Najlepszy kadr zostanie wyróżniony tabletem, dodatkowo marszałek Olgierd Geblewicz ufundował dodatkową nagrodę specjalną – także tablet – który otrzyma laureat wybrany przez powołaną do tego kapitułę. Konkurs współfinansowany jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.