PKP IC już prawie gotowe do Świąt

PKP IC już prawie gotowe do Świąt

18 grudnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przewoźnik szykuje się do szczytu przewozowego w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Trzech Króli. W tym czasie na trasy wyjedzie 26 dodatkowych pociągów. Zabiorą m.in. 16 tys. osób, które kupiły bilety promocyjne.

Fot. Kuba Batorowicz

PKP Intercity podejmuje szereg działań, aby sprawnie obsłużyć zwiększone potoki pasażerskie w okresie świątecznym. Podjęcie działań pozwoliło m.in. przygotować 1628 wagonów (o 400 więcej niż rok temu i o 620 więcej niż w 2010 r.). Dodatkowo spółka zabezpieczyła 11-proc. rezerwę lokomotyw. Dzięki rezerwie taborowej rozlokowano dodatkowe wagony i lokomotywy na stacjach węzłowych, przygotowując się na utrudnienia związane z atakiem zimy.

Między 19 a 21 grudnia do rezerwy taborowej trafi 46 wagonów, które od 9 grudnia kursują po województwie śląskim, wypożyczone Kolejom Śląskim.

Przewoźnik zaplanował też na okres Świąt i Sylwestra 24-godziną pracę w zapleczach taborowych. Spółka zawarła też porozumienia z innymi przewoźnikami na wypadek nagłych potrzeb taborowych i konieczności zamówienia komunikacji zastępczej.

PKP IC nastawia się na większą niż zwykle liczbę pasażerów udających się do Zakopanego i Wisły. Do miejscowości turystycznych każdego dnia będzie uruchamianych w sumie 26 dodatkowych pociągów. Wszystkie te składy objęte są rezerwacją miejsc. W razie nagłego zwiększenia frekwencji w pociągach, spółka ma dołączyć do składów rezerwowe wagony.

Jeszcze do 2 stycznia pasażerowie mają możliwość zakupu biletów na pociągi PKP IC z 30-proc. zniżką. Aktualnie spółka sprzedała już 16 tys. „Biletów Świątecznych”, ważnych do 10 stycznia.

Od 19 grudnia na 20 dworcach w kraju, w punktach informacyjnych będą czekać dodatkowi informatorzy PKP Intercity. Spółka radzi, aby odwiedzać jej stronę internetową intercity.pl oraz korzystać z infolinii pod numerem 19 757.