Rok bez pociągów na linii Opole-Zawadzkie

Rok bez pociągów na linii Opole-Zawadzkie

24 grudnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od kwietnia przyszłego roku linia kolejowa z Opola do Zawadzkiego będzie gruntownie modernizowana. Prace mają potrwać przeszło rok – donosi Nowa Trybuna Opolska.

Fot. Rafał Wilgusiak

Linia jest jednotorowa, dlatego kolejarze muszą na czas remontu całkowicie ją zamknąć. Po zakończeniu prac pociągi z Opola do Warszawy będą dojeżdżać w dwie i pół godziny. Obecnie podróż z Opola do stolicy zabiera pięć godzin - jeśli wiedzie ona przez Katowice. Jeszcze dłużej składy kursują przez Częstochowę.

W ramach modernizacji wymienione zostanie całe torowisko oraz słupy sieci trakcyjnej. Będzie też bezpieczniej na przejazdach kolejowych, gdyż wszystkie otrzymają rogatki i sygnalizację świetlną.

Czy jednak autobusy będą w stanie przejąć wszystkich pasażerów korzystających z pociągów na tej linii? Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego zamierza przeprowadzić w najbliższych tygodniach badania na linii Opole - Zawadzkie, aby ustalić, ilu pasażerów tamtędy podróżuje. To pomoże określić liczbę kursów potrzebnych do obsługi tej trasy.