Zderzenie pociągów w Błotnicy Strzeleckiej

Zderzenie pociągów w Błotnicy Strzeleckiej

03 stycznia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Wczoraj o godzinie 22.14 w rejonie stacji Błotnica Strzelecka (woj. opolskie) doszło do zderzenia dwóch spiętych ze sobą lokomotyw z pociągiem sieciowym PKP Energetyki. Do około godziny 5.00 rano ruch na trasie Opole – Strzelce Opolskie - Gliwice był całkowicie wstrzymany - informuje portal 360opole.pl

Fot. 360opole.pl

Wskutek zdarzenia wykoleiły się po dwa wózki lokomotywy i pociągu sieciowego. W pojazdach przebywało w sumie siedem osób. Rannych zostało czterech pracowników PKP Energetyki. Na miejsce natychmiast skierowano 8 zastępów straży pożarnej oraz karetki pogotowia.

Jak informuje portal 360opole.pl  jedna z lokomotyw uległa uszkodzeniu. Wyciekło z niej 600 litrów oleju napędowego, które strażacy przepompowali do zbiorników zastępczych.

Przyczyny zdarzenia nie są na razie znane. Ustali je dopiero specjalna komisja do badania wypadków kolejowych. - Obecnie ruch pociągów na trasie Toszek - Strzelce Opolskie odbywa się jednym torem – powiedział "Kurierowi Kolejowemu" Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych. Według niego pociągi na tej linii nie powinny być opóźnione.

Trwa również usuwanie skutków wykolejenia, które może potrwać do około południa. Wykolejone składy należy wpierw rozczepić a następnie ustawić z powrotem na torach. Trzeba też naprawić tor w miejscu zdarzenia.