PR wyleasingują sześć nowych szynobusów

PR wyleasingują sześć nowych szynobusów

08 stycznia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na dostawę w formie leasingu finansowego sześciu fabrycznie nowych spalinowych autobusów szynowych, w tym dwóch jednoczłonowych i czterech dwuczłonowych.

Fot. Kuba Batorowicz

Pierwszy szynobus jednoczłonowy ma trafić do przewoźnika w ciągu pięciu miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy, drugi przed upływem pół roku. Z kolei dwa pierwsze szynobusy dwuczłonowe Przewozy Regionalne mają otrzymać po 8 miesiącach, a dwa pozostałe w ciągu 9 miesięcy.

Pojazdy mają rozwijać prędkość co najmniej 120 km/h i posiadać m.in. elektroniczny system zewnętrznej i wewnętrznej informacji, system monitoringu oraz klimatyzację. Powinny być przystosowane do podróżowania osób o ograniczonej mobilności na wózkach inwalidzkich (jeden podjazd z każdej strony członu pojazdu).

Szynobusy jednoczłonowe powinny zabierać ok. 100 pasażerów, w tym na miejscach siedzących co najmniej 50 osób. Druga połowa podróżnych ma się pomieścić na stojąco przy założeniu 4 osoby na jeden metr kwadratowy. W pojazdach dwuczłonowych miejsc siedzących powinno być 100 i tyle samo miejsc stojących (również 4 osoby/mkw). Układ foteli będzie zarówno szeregowy, jak i naprzeciw siebie.

Okres leasingu niezależnie od terminu, w jakim wykonawca dostarczy autobusy wynosi 96 miesięcy liczonych oddzielenie dla każdego autobusu i rozpoczyna się od dnia odbioru końcowego przez Przewozy Regionalne.

Zamawiający wybierze tego wykonawcę, który zaproponuje najniższą cenę za realizację zamówienia. Oferty można składać do 15 lutego 2013 r. do godz. 12.00.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Moskiewskie metro chce kupić 2000 wagonów Moskiewskie metro chce kupić 2000 wagonów
Następny artykuł Utrudnienia w Małopolsce i Zachodniopomorskiem Utrudnienia w Małopolsce i Zachodniopomorskiem