Galeria Katowicka wkrótce w stanie surowym

Galeria Katowicka wkrótce w stanie surowym

09 stycznia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Budowa Galerii Katowickiej wchodzi w następny etap. Trwają ostatnie prace związane z realizacją stanu surowego zamkniętego. Na ukończeniu jest montaż konstrukcji stalowych i szklenie świetlików galerii. Termin zakończenia tego etapu zależy od pogody i nastąpi w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Fot. Rafał Wilgusiak

Na zewnątrz galeria coraz bardziej zaczyna nabierać ostatecznego kształtu. Od strony ul. Słowackiego częściowo zamontowano już docelową elewację. Od ul. 3 Maja instalowana jest konstrukcja pod montaż łukowej elewacji od strony wejścia głównego do Galerii Katowickiej.

Zakończono już montaż konstrukcji stalowej na elewacji obiektu od strony Palcu Szewczyka, na której już wkrótce pojawią się perforowane panele aluminiowe. Będą one pokryte specjalną warstwą, która zapewni elewacji trwały połysk i wysoką odporność na warunki atmosferyczne.

Wewnątrz galerii prace konstrukcyjne kontynuowane są już tylko na najwyższym poziomie obiektu, gdzie zlokalizowane będzie 9-salowe kino. W pozostałej części obiektu trwają prace wykończeniowo-instalacyjne, rozpoczęto układanie podłóg, montowane są konstrukcje pod fasady przyszłych sklepów.