Opolskie: będą modernizacje linii z RPO

Opolskie: będą modernizacje linii z RPO

24 stycznia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP PLK i marszałek województwa opolskiego Józef Sebesta doszli do porozumienia w sprawie dofinansowania modernizacji linii kolejowych w regionie. Wstępna całkowita kwota inwestycji to 18,5 mln euro. 

Fot. Rafał Wilgusiak

Jak informuje „Kurier Kolejowy” Violetta Ruszczewska z Zespołu Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, na razie nie ma pisemnego porozumienia, dotyczącego modernizacji linii między marszałkiem i PKP PLK. Natomiast obie strony prowadziły w tej sprawie rozmowy, podczas których wstępnie ustalono, że w ramach przyszłego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego mogłyby zostać wyremontowane linie Opole-Kluczbork, Opole-Nysa i Nysa-Brzeg.

Prędkości na zmodernizowanych liniach mają dochodzić do 80, a na niektórych odcinkach nawet do 100 km/h. Jaki będzie ostateczny koszt inwestycji  i kiedy rozpoczną się prace, będzie można mówić w momencie zakończenia prac nad Regionalnym Programem. Wstępnie oszacowano, że inwestycje pochłoną ok. 18,5 mln euro i mają szansę rozpocząć się w 2015 roku.