SOK łowi złodziei infrastruktury

SOK łowi złodziei infrastruktury

06 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w ramach akcji „Infrastruktura” skierowanej przeciw złodziejom w Gdyni i Krakowie ujawnili prawie 3 tony elementów kolejowych.

Fot. Arch. SOK

W trakcie kontroli punktu skupu złomu w Gdyni Pogórze, mundurowi z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gdyni wykryli 184 wkładek hamulcowych wagonów o wadze 2576 kg. Przybyły na miejsce przedstawiciel PKP Cargo potwierdził, że ujawnione mienie jest własnością spółki. Na podstawie prowadzonej dokumentacji przez właściciela punktu skupu, ustalono dane osobowe dwóch sprzedających. Wkładki hamulcowe zostały zabezpieczone przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Pucku, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Natomiast w Krakowie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej wraz z przedstawicielem PKP Cargo w rejonie dworca towarowego Kraków Nowa Huta przeprowadzili kontrolę punktów skupu złomu. W jednym z nich ujawniono 40 klinów klocków hamulcowych, 2 klocki hamulcowe, blachę mocującą szynę do podkładu, dwie linki stalowo-miedziane. Na podstawie prowadzonej dokumentacji przez właściciela punktu skupu złomu ustalono dane osobowe sprzedającego. Na miejscu obecni byli funkcjonariusze z VII Komisariatu Policji Kraków Nowa Huta, którzy zabezpieczyli dokumentację zakupową i prowadzą dalsze czynności w sprawie.

W trakcie prowadzonych dalszych czynności funkcjonariusze SOK zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podczas próby sprzedaży elementów pochodzenia kolejowego - klocka hamulcowego wraz z klinem mocującym oraz 20 kg luźnego złomu.  Ustalono, że jest to ten sam mężczyzna, który wcześniej dokonał sprzedaży elementów kolejowych. Ujęty 52-letni mieszkaniec Krakowa został zatrzymany przez funkcjonariuszy z VII Komisariatu Policji w Krakowie wraz z dowodem rzeczowym. Dalsze czynności w sprawie prowadzi VII Komisariat Policji Kraków Nowa Huta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Zmodernizują odcinek Dolna Odra – Szczecin Zmodernizują odcinek Dolna Odra – Szczecin
Następny artykuł Olsztyński tramwaj: harmonogram prac Olsztyński tramwaj: harmonogram prac