Na budowie Galerii Katowickiej praca wre

Na budowie Galerii Katowickiej praca wre

22 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Zakończono montaż stalowej konstrukcji, na której powstanie szklana fasada głównego wejścia do obiektu. Elewacja zostanie zwieńczona kopułą nad restauracyjną częścią galerii, skąd będzie rozpościerał się widok na ulicę 3 Maja i Stawową.

Fot. dworzec-katowice.info

Będzie to najwyższy, dostępny dla klientów, punkt w Galerii Katowickiej. Gotowe są już stelaże fasady od strony ulicy Słowackiego i Placu Szewczyka które zostały przygotowane do montażu paneli elewacyjnych. Na ukończeniu są również dach i audytorium kina.

Wewnątrz obiektu dobiegają końca ostatnie prace związane ze szkleniem świetlików, które zapewnią dostęp światła dziennego na pasażach galerii. Na budowę dotarły już wszystkie windy, ruchome schody i pochylnie, które zostaną zamontowane do końca marca. Na wszystkich poziomach galerii trwają prace instalacyjne, tynkarskie oraz układanie posadzek. 

Trwające prace są ostatnim etapem budowy zintegrowanego centrum komunikacyjno-handlowego w Katowicach. W poprzednich etapach oddano do użytku dworce autobusowy i kolejowy.