Szynobus w płomieniach na przejeździe

Szynobus w płomieniach na przejeździe

26 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W Siedliskach (woj. lubleskie) kierowca z Niemiec tak niefortunnie prowadził samochód, że utknął na przejeździe drogowo-kolejowym i nie był w stanie uniknąć nadjeżdżającego szynobusu. 

Fot. SOK

Do tego nietypowego zajścia doszło dziś o godz. 6.05. Wówczas dyżurna ruchu stacji Zawada zgłosiła telefonicznie, że na linii 69A km 48,900 w rejonie przejazdu kat. D na szlaku Zawada- Ruskie Piaski w rejonie miejscowości Siedliska pociąg Przewozów Regionalnych nr 230, prowadzony szynobusem nr SA134-019, najechał na pozostawiony na przejeździe samochód osobowy marki Mercedes, który nie mógł zjechać z przejazdu, gdyż zawisł podwoziem na torach.

Mercedes był prowadzony przez obywatela Niemiec. Wskutek najechania spaliła się przednia część szynobusu  i całkowicie spłonął samochód. Kierowca w chwili najechania na samochód stał obok torów.  Ofiar w ludziach nie było.

Obsługa pociągu i kierowca zostali przebadani alkotestem na zawartość alkoholu przez funkcjonariuszy z KMP w Zamościu - wynik zerowy. Pożar został ugaszony przez Straż Pożarną z Zamościa. Miejsce wypadku zabezpieczył patrol SOK z Posterunku w Zamościu.

Od godz. 6.05 do godz. 12.35 na linii nr 69 trwała przerwa w ruchu pociągów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Spotkaj Herberta w elbląskim tramwaju Spotkaj Herberta w elbląskim tramwaju
Następny artykuł Kraków: tramwaj pomocy dla PCK Kraków: tramwaj pomocy dla PCK