Euroterminal Sławków z certyfikatem AEOF

Euroterminal Sławków z certyfikatem AEOF

28 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Euroterminal Sławków otrzymał certyfikat AEOF (bezpieczeństwo i ochrona oraz  uproszczenia celne) wydany przez Izbę Celną Katowice uzyskując status Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego, tj. podmiotu uprzywilejowanego, któremu przysługuje szereg udogodnień przy dokonywaniu obrotu towarowego i który jest uznawany przez organy celne wszystkich państw UE.

Fot. Euroterminal Sławków

Status AEO to instytucja Wspólnotowego Kodeksu Celnego, która została wprowadzona do porządku prawnego Unii Europejskiej z dniem 1 stycznia 2008 r. celem stworzenia bezpiecznego łańcucha dostaw, uproszczenie procedur celnych oraz walki z terroryzmem.

Uzyskanie statusu AEOF potwierdza przestrzeganie przez spółką określonych wymogów celnych umożliwiających właściwą kontrolę celną, posiadanie odpowiednich standardów bezpieczeństwa i ochrony m.in. w odniesieniu do infrastruktury i miejsc składowania towarów, które zapewniają bezpieczeństwo oraz chronią przed nieuprawnionym dostępem.

Posiadanie statusu AEO to przede wszystkim korzyści dla klientów obsługiwanych przez Euroterminal. Priorytetowa obsługa zgłoszeń, mniejsza liczba kontroli, możliwości przeprowadzenia kontroli w innym miejscu niż urząd celny czy też uprawnienia do wcześniejszego powiadomienia o wytypowaniu przesyłki do kontroli to tylko niektóre z korzyści gwarantujących ułatwienia dla swoich klientów.