SKM partnerem Godziny dla Ziemi WWF

SKM partnerem Godziny dla Ziemi WWF

07 marca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od najbliższego poniedziałku 11 marca 2013 r. na ekranach w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej oglądać będzie można piękny spot poświęcony ochronie Ziemi. Ma on zachęcić wszystkich do działań, które spowodują, że świat wokół nas na moment odetchnie.

Fot. Dominik Skudlarski

SKM jest partnerem światowej akcji Godzina dla Ziemi WWF. Jej kulminacja przypadnie w sobotę, 23 marca, o godz. 20.30, gdy symbolicznie każdy może ( powinien) zgasić na 60 minut światło. Do tego dnia SKM będzie przypominała o akcji.

Jak informuje Sylwia Wódz, specjalista ds. komunikacji i projektów specjalnych WWF Polska, podczas Godziny dla Ziemi WWF miliony osób na całym świecie gasi światło. Wygaszane są także światła na najbardziej charakterystycznych budynkach w ponad 5000 miastach, m.in.: Wieży Eiffla w Paryżu, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie. W Polsce gasną m.in. iluminacja Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki, Zamku Królewskiego, Spodka, Kopca Kościuszki, Kancelarii Premiera i Prezydenta. W ubiegłym roku w Godzinę dla Ziemi WWF zaangażowało się setki milionów osób w 150 państwach, a w Polsce oficjalnie do Godziny dla Ziemi przyłączyło się niemal 50 miast.

– Udział w Godzinie dla Ziemi WWF jest bardzo prosty – mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska. – Wystarczy zarejestrować się na stronie wwf.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę. No i oczywiście pamiętać o tym, aby dbać o Ziemię, na co dzień: gasić zbędne światło, wybierać komunikację miejską lub rower zamiast samochodu, skracać czas porannej kąpieli pod prysznicem, wybierać lokalne i sezonowe produkty. Ważny jest efekt skali – liczy się nie tylko to, ile osób zgasi podczas Godziny dla Ziemi WWF światło, ale to, że każdy z uczestników zmieni potem swoje zachowanie. Nawet, jeżeli zmiany mogą wydawać się pozornie niewielkie, ich suma może przynieść Ziemi wielką ulgę.

Tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF objęta jest honorowym patronatem prezydent m. st. Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Budimex wybuduje PKM. Pomogą Hiszpanie Budimex wybuduje PKM. Pomogą Hiszpanie
Następny artykuł Zmiany tramwajowe w Chorzowie Zmiany tramwajowe w Chorzowie