Leszek Walczak pośmiertnie wyróżniony

Leszek Walczak pośmiertnie wyróżniony

18 marca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W środę, 20 marca, o godz. 14.00, w Pałacu Ślubów przy pl. Zamkowym 6, odbędzie się uroczyste nadanie pośmiertnego wyróżnienia „Zasłużony dla Warszawy” Leszkowi Walczakowi, prezesowi Szybkiej Kolei Miejskiej.

Fot. Małgorzata Starczewska

W wydarzeniu udział wezmą: Ewa Masny – wiceprzewodnicząca rady m.st. Warszawy, Jacek Wojciechowicz – zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Leszek Walczak był prezesem Szybkiej Kolei Miejskiej w latach 2007-2012. Prezes, menedżer, sportowiec, odszedł 10 lutego 2012 roku. Był znany w wielu środowiskach, jako wspaniały, dobry i solidny człowiek, słynący z ogromnej pracowitości, staranności, odpowiedzialności i skromności. Pierwsze doświadczenia kolejowe wyniósł ze spółki WARS S.A. Prezesem Szybkiej Kolei Miejskiej został w 2007 roku. Budował ją od podstaw z niesłychaną energią, poświęcając się jej bez reszty.

Z wielką pasją realizował każde nowe przedsięwzięcie, osiągając zawsze same sukcesy. Dzięki Niemu, dziś Szybka Kolej Miejska w Warszawie posiada najnowocześniejszy tabor w Polsce. Ostatni wielki projekt, w który zaangażował się bezgranicznie to uruchomienie obsługi transportem kolejowym Lotniska Okęcie im. Fryderyka Chopina. Potwierdzeniem sprawnego zarządzania spółką jest wyróżnienie SKM w 2013 r. w niezależnym rankingu miesięcznika Forbes – diamenty Forbesa – doceniony został m.in. aspekt inwestycji w nowy tabor.

Był aktywny do ostatnich dni. Pomimo ciężkiej choroby, był obecny codziennie w pracy i zarządzał Spółką ze znaną sobie dokładnością i sumiennością, zawsze służąc radą i pomocą współpracownikom. Zdumiewał jasnością i bystrością umysłu, był liderem i nauczycielem.