Nowy operator pociągów z Chin do Europy

Nowy operator pociągów z Chin do Europy

21 marca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

CEVA Logistics, firma logistyczna o globalnym zasięgu, poinformowała, że uruchamia nowe połączenie kolejowe Europy z Chinami.

Fot. CEVA

Pociągi firmy CEVA będą kursowały między chińskim Suzhou a Holandią. Przewidywany czas przejazdu pociągu to 28 dni. W tym czasie skład pokona 11 tys. km.

Przedsiębiorstwo wykonało już pierwsze, testowe przejazdy pociągów z elektroniką. Okazało się, że pociągi były w stanie dojechać z Chin do Holandii w czasie o 5 dni krótszym, niż oczekiwano.

CEVA zdecydowała się uruchomić pociągi z Azji do Europy, ponieważ koszt przejazdu jest niższy niż w transporcie samolotowym, a czas przejazdu krótszy niż w transporcie morskim.

- Nowa usługa oznacza dodatkowe korzyści dla naszych klientów, którzy mogą zoptymalizować łańcuch dostaw. Wcześniej uruchomiliśmy już połączenie kolejowe z Szanghaju do Suzhou, które jest konkurencyjne w stosunku do transportu lotniczego – mówi Martin Thaysen, wiceprezes chińskiego oddziału CEVA Logistics.

Przypominamy, że 18 kwietnia w Gdańsku odbędzie się największe polskie intermodalne wydarzenie tego roku - Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2013. Udział w Forum potwierdzili już m.in.: wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Mariusz Haładyj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Andrzej Massel.

Udział w Forum FRACHT 2013 jest bezpłatny. Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie www.fracht.pl.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Metro: budowa stacji Dworzec Wileński Metro: budowa stacji Dworzec Wileński
Następny artykuł Metrem z Otwocka do Pruszkowa? Metrem z Otwocka do Pruszkowa?