Wyremontują część „ósemki”

Wyremontują część „ósemki”

29 marca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Do 3 kwietnia można zgłaszać oferty na realizację robót budowlanych w ramach zadania „Modernizacja linii nr 8 Radom – Kielce”. Prace o wartości ponad 33 mln zł mają być wykonywane w systemie „zaprojektuj i wykonaj”. 

Fot. PKP PLK

Centrum Realizacji Inwestycji (CRI) PKP Polskie Linie Kolejowe, oddział w Lublinie, szuka wykonawcy kolejnego etapu modernizacji linii kolejowej nr 8 na odcinku między Radomiem a Skarżyskiem-Kamienną.

Prace mają być wykonane w ramach realizowanego od kilku lat dużego zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 8 Radom – Kielce”. Wspomniany odcinek jest fragmentem linii kolejowej nr 8, łączącej Warszawę Zachodnią z Krakowem Głównym Osobowym.

Opracowanie dokumentacji dotyczyć ma m.in. przebudowy 30 przejazdów kolejowych w zakresie wymiany nawierzchni drogowej i kolejowej wraz z odwodnieniem i ich wygrodzeniem, jak również  wszelkich prac związanych ze wzmocnieniem podtorza w kilku lokalizacjach oraz przebudowy kilkunastu istniejących obiektów inżynieryjnych.

W ramach prac budowlanych wykonane mają być m.in. roboty torowe (głównie przebudowa i wymiana torów i rozjazdów) w stacji Rożki, Szydłowiec i Jastrząb.

Koszt przedsięwzięcia to nieco ponad 33 mln zł netto, a jego realizacja będzie możliwa dzięki pozyskaniu ponad 44 mln zł z budżetu państwa. Prace powinny zostać zakończone do 6 grudnia 2013 r.