KO-PIERNIK - pociąg turystyczny z parowozem

KO-PIERNIK - pociąg turystyczny z parowozem

09 kwietnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W sobotę, 13 kwietnia 2013 r. Instytut Rozwoju i Promocji Kolei w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchomi specjalny pociąg turystyczny KO-PIERNIK. Pociąg przejedzie trasę pomiędzy dwoma stolicami województwa kujawsko – pomorskiego, a prowadzony będzie przez zabytkowy parowóz Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni.

Fot. arch. TurKol.pl

Pociąg turystyczny KO-PIERNIK wyruszy z Torunia Miasto o godzinie 12:40 i pokona trasę przez Toruń Wschodni Chełmżę, Unisław do Bydgoszczy Głównej oraz trasę powrotną przez Solec Kujawski, Toruń Główny i Toruń Miasto do Torunia Wschodniego. Po drodze przejazdu zaplanowano dodatkowe atrakcje przygotowane przez naszych samorządowych partnerów na kilku stacjach położonych na trasie przejazdu m.in. na stacji Bydgoszcz Wschód będzie możliwość zwiedzenia Izby Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych przygotowanej przez Bydgoskie Towarzystwo Przyjaciół Kolei dla pasażerów pociągu, a także mieszkańców miasta.

 Izba Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych będzie otwarta tego dnia w godzinach 14:00 – 17:00 dla zwiedzających. Pociąg KO-PIERNIK zatrzyma się na stacji Bydgoszcz Wschód o godzinie 15:15, natomiast do Bydgoszczy Głównej przybędzie o godzinie 15:31, aby po godzinnym postoju ruszyć w drogę powrotną do Torunia Wschodniego.

Wszelkie informacje dotyczące pociągu KO-PIERNIK dostępne są na stronie www.turKol.pl w zakładce KO-PIERNIK.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Agencje reklamowe poprawią wizerunek PKP Agencje reklamowe poprawią wizerunek PKP
Następny artykuł Małopolskie: duże zmiany w rozkładzie PR Małopolskie: duże zmiany w rozkładzie PR