Galeria Katowicka: otwarcie już we wrześniu

Galeria Katowicka: otwarcie już we wrześniu

24 kwietnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

We wrześniu 2013 roku nastąpi otwarcie Galerii Katowickiej powstającej na śródmiejskim placu Szewczyka. Oddanie jej do użytku oznacza zakończenie całej budowy kompleksu komunikacyjno-handlowo-biznesowego i uruchomienie docelowej organizacji ruchu miejskiego w centrum Katowic.

Fot. Rafał Wilgusiak

Galeria Katowicka przyjmie pierwszych klientów we wrześniu, po ponad dwóch latach budowy. Dotychczas oddano do użytku dwa pierwsze etapy wielofunkcyjnego kompleksu. Pierwszym z nich był dworzec kolejowy w Katowicach otwarty w październiku 2012 roku, a drugim podziemny terminal autobusowy, który rozpoczął obsługę kilkunastu linii komunikacji miejskiej w lutym tego roku.

W Galerii Katowickiej, która już została skomercjalizowana w blisko 90 proc., funkcjonować będzie 250 sklepów, punktów usługowych i lokali gastronomicznych. W kompleksie powstaną 53 000 m2 powierzchni handlowej, a całkowita powierzchnia użytkowa wszystkich obiektów wyniesie około 200 000 m2. Ponadto pod galerią powstanie jeden z największych w Polsce podziemnych parkingów dla 1200 samochodów.

Latem tego roku, przed oddaniem do użytku Galerii Katowickiej, planowane jest uruchomienie powstającej w sąsiedztwie nowej ulicy, będącej stumetrowym łącznikiem ul. Młyńskiej i Dworcowej. Budowana przez inwestora Galerii Katowickiej ulica Nowomłyńska pozwoli na uwolnienie od samochodów katowickiego rynku.