SOK zatrzymuje pijanych kierowców

SOK zatrzymuje pijanych kierowców

24 kwietnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policja podczas wspólnych działań w ramach akcji „Bezpieczny Przejazd” nie tylko zwracają uwagę uczestników ruchu drogowego na bezpieczne przekraczanie przejazdów kolejowych, ale również zatrzymują nietrzeźwych kierowców.

Fot. Arch. SOK

Podczas kontroli przeprowadzonej w minioną niedzielę Biskupicach mundurowi na przejeździe kolejowym kategorii A, przy ul. Dworcowej, ujęli rowerzystę, będącego po spożyciu alkoholu. Ujęty, 27-letni mieszkaniec Urzarzewa, został przekazany do Komisariatu Policji w Pobiedziskach, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Do podobnej sytuacji doszło również w poniedziałek wieczorem w Żurawicy. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Przemyślu i Policji z Komisariatu w Żurawicy zatrzymali mężczyznę pod wpływem alkoholu, przejeżdżającego samochodem osobowym VW Golf przez przejazd kolejowy kategorii A  w stacji Żurawica Rozrządowa. Ujętego, 32-letniego mieszkańca Żurawic, poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, wynik - 0,8 promila. Działania prowadzono przy użyciu pojazdu specjalistycznego - Mobilnego Centrum Monitoringu. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji z Komisariatu w Żurawicy.