Opolskie: autobusy zastąpią pociągi

Opolskie: autobusy zastąpią pociągi

27 maja 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W czerwcu i lipcu pasażerowie będą musieli przygotować się na podróż komunikacją zastępczą. Autobusy pojadą zamiast pociągów na linii Opole Główne – Komprachcice oraz w okolicach Gliwic, gdzie kursują składy opolskiego zakładu PR – informuje „Nowa Trybuna Opolska”.

Fot. Patryk Farana

Komunikacja zastępcza jako pierwsza zostanie wprowadzona 26 czerwca na linii Gliwice – Łabędy -Gliwice oraz Gliwice - Pyskowice. Obie linie leżą w województwie śląskim, ale obsługuje je Opolski Zakład Przewozów Regionalnych. Na tej pierwszej linii komunikacją zastępczą objęta będzie tylko jedna para pociągów, natomiast w drugim przypadków autobusy zastąpi sześć par pociągów. Komunikacja zastępcza będzie obowiązywała przez tydzień.

W lipcu natomiast autobusy będą uruchomione na trasie z Opola Głównego do Komprachcic (na linii między Opolem a Nysą). Prace na torach trwać będą od 22 do 26 lipca. Nie wszystkie pociągi będą musiały korzystać z komunikacji zastępczej. Objęte nią zostaną pierwsze dwa poranne pociągi z Nysy do Opola oraz jeden z Opola do Nysy, oraz dwa ostatnie pociągi z Opola do Nysy i jeden z Nysy do Opola.

Czytaj więcej