Znikają pociągi Express i EuroCity

Znikają pociągi Express i EuroCity

07 czerwca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Pociągi kategorii Express i EuroCity znikają z rozkładu jazdy. Na szczęście tylko z nazwy, bo same składy będą jeździć jak dotychczas, ale pod ujednoliconą kategorią Express Intercity.

Fot. Przemysław Szkatuła

Zmiana nazw pociągów spółki PKP Intercity jest kolejnym etapem upraszczania oferty. Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, czyli od niedzieli przewoźnik wprowadza w komunikacji krajowej dwie kategorii pociągów: Express InterCity (EIC) oraz Twoje Linie Kolejowe (TLK). Dotychczasowe Expressy (Ex) oraz pociągi EuroCity (EC) zostaną włączone do kategorii EIC. Zmiana nie wpłynie na ceny biletów. 

– Nowa struktura kategorii jest bardziej przejrzysta – tłumaczy Marcin Celejewski, członek zarządu ds. handlowych PKP Intercity. – Zależy nam na tym, aby nasi klienci świadomie wybierali produkt, który odpowiada ich potrzebom. Pociągi kategorii Express InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe docelowo będą różnić się standardem usług, relacjami oraz czasami przejazdów. Wraz z nowym rozkładem jazdy 2014/2015 w ofercie pojawi się jeszcze Express InterCity Premium – dodaje.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Grand Press Photo na Dworcu Centralnym Grand Press Photo na Dworcu Centralnym
Następny artykuł SKM Warszawa zaprasza na święto Sulejówka SKM Warszawa zaprasza na święto Sulejówka