Tramwaje śląskie – zagłosuj na nowe tablice

Tramwaje śląskie – zagłosuj na nowe tablice

09 czerwca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Trwają intensywne prace nad szczegółowymi rozwiązaniami technicznymi nowych tramwajów dla Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej. Nowe wagony dostarczy bydgoska Pesa, a pierwszy pociąg ma trafić do Tramwajów Śląskich jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Wiz. Pesa

Tramwaje Śląskie zapraszają swoich pasażerów do konsultacji wzoru tablic kierunkowych.

Tablice kierunkowe w nowych wagonach będą tablicami multimedialnymi. Będzie na nich doskonale widać, gdzie na trasie znajduje się w danej chwili tramwaj, jakie przystanki ma przed sobą, pokaże także swoje położenie na mapie. Takich nowoczesnych rozwiązań wymaga współczesność i takie Tramwaje Śląskie dostarczą swoim pasażerom. Niewiadomą pozostaje jednak stylistyka nowych tablic.

Tramwaje Śląskie przedstawiają do konsultacji dwa warianty. Design pierwszego bazuje na nowoczesnych rozwiązaniach projektowych i sprawia wrażenie futurystycznego. Drugi z nich, bardziej klasyczny, mocno nawiązuje graficznie do rozwiązań stosowanych przez Spółkę od lat. Jest prosty i czytelny. 

Każda opinia, spostrzeżenie, sugestia będzie niezwykle ważna i każda będzie uważnie rozważana przez Tramwaje Śląskie. Maile w tej sprawie prosimy podsyłać do 16 czerwca na adres: promocja@tram-silesia.pl. W tytule maila należy wpisać: Tablice kierunkowe.

Oto dwie propozycje:

TABLICA Nr 1

TABLICA Nr 2