ZTM Warszawa: akcja przeciw dewastacjom

ZTM Warszawa: akcja przeciw dewastacjom

14 czerwca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Nie odwracaj głowy - zareaguj, przecież możesz szybko powiadomić służby. Dzięki temu strat będzie znacznie mniej, a zaoszczędzone w ten sposób środki będzie można przeznaczyć na zakup nowych pojazdów, remonty infrastruktury, montaż dodatkowych wiat - apeleuje ZTM Warszawa.

Fot. Rafał Wilgusiak

Chuligani dewastują - wybijają okna, kradną lub uszkadzają kasowniki, niszczą fotele i inne elementy wyposażenia pojazdów, pokrywają szyby oraz ściany pociągów, tramwajów i autobusów trudno usuwalnymi nalepkami i graffiti. Nie oszczędzają również infrastruktury - niszczą wiaty, słupki, rozkłady jazdy, szyby i ławeczki.

Głównym celem kampanii „Nie toleruj, powiadom", która rozpoczęła się 14 czerwca i potrwa do 30 października, jest uwrażliwienie mieszkańców na wszystkie przypadki wandalizmu oraz zachęcenie do szybkiego informowania służb o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach.

Plakaty z informacjami o kampanii można znaleźć na głównych węzłach przesiadkowych. Na stronach internetowych zostaną umieszczone banery, a w autobusach, metrze i tramwajach będą emitowane spoty - takie jak ten poniżej.

W ciągu roku na naprawę szkód ZTM wydaje nawet 2 mln zł – za te pieniądze można postawić 100 nowych wiat przystankowych –.
Statystycznie wandale codziennie niszczą cztery ławeczki przystankowe – w 2012 roku ich naprawa kosztowała 85 tys. zł. Natomiast wartość naprawy zniszczonych wiat (było ich ponad 1,5 tys.) to prawie 60 tys. zł.

W Warszawie jest ponad 5 tys. przystanków autobusowych i tramwajowych w tym dwa tysiące z wiatami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Ofiary holokaustu upamiętnione na dworcach Ofiary holokaustu upamiętnione na dworcach
Następny artykuł Wsiąść do pociągu nie byle jakiego Wsiąść do pociągu nie byle jakiego