W PKP IC nie będzie redukcji zatrudnienia

W PKP IC nie będzie redukcji zatrudnienia

04 lipca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Podczas wczorajszego spotkania z związkowcami zarząd PKP Intercity przedstawił prognozy dotyczące liczby i rodzajów taboru kolejowego a co za tym idzie, perspektyw zatrudnienia.

Fot. FZZK

- W zapleczach nie będzie rewolucji. Nie mam też planów prywatyzacji lokomotywowni - zapewnił związki zawodowe w czasie posiedzenia Rady Branżowej Intercity Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.

Wśród najbliższych zmian organizacyjnych w spółce prezes Malinowski wymienił skoncentrowanie obsługi kadrowej w jednym zakładzie od stycznia 2014 oraz przyłączenie sekcji Szczecin do Zakładu Zachodniego w Poznaniu.

Szef PKP Intercity poinformował też, że w ocenie zarządu z uwagi na znaczny zakres remontów torów przez PKP PLK najbliższe miesiące przyniosą spadek przychodów spółki z powodu wydłużenia się czasu przejazdu pociągów oraz ogólnych utrudnień w zestawianiu połączeń.

Odpowiadając na pytania, dlaczego w poszczególnych zakładach brakuje ślusarzy i elektromonterów Janusz Malinowski przyznał, że w tych specjalnościach nie chce już zwiększać zatrudnienia, bo tacy specjaliści nie będą potrzebni przy obsłudze nowoczesnych pociągów, takich jak sprowadzany w tym roku Pendolino. Prezes dodał, że nie oznacza to w żadnym wypadku redukcji takich pracowników. Wprowadzone natomiast będą szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji pracowników.