Warszawa stworzyła skuteczny bat na wandali

Warszawa stworzyła skuteczny bat na wandali

18 lipca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym roku na przystankach i w pojazdach komunikacji miejskiej, dworcach oraz pętlach zatrzymano kilkudziesięciu sprawców przestępstw i wykroczeń.

Fot. ZTM Warszawa

Wandale i chuligani nie mogą liczyć na pobłażliwość i bezkarność. Szczególnie w komunikacji miejskiej, gdzie są bacznie obserwowani przez współpasażerów, kierowców i motorniczych oraz kamery.

W statystykach straży miejskiej za 2012 rok odnotowano 8860 zdarzeń w komunikacji miejskiej, otrzymano 4803 zgłoszeń od mieszkańców. Aż 89 proc. z nich dotyczyło wybryków chuligańskich oraz zachowania nietrzeźwych lub agresywnych osób.

Na specjalny numer interwencyjny SMS dla pasażerów, uruchomiony przez straż miejską, nadesłano 1 905 informacji, które pozwoliły na przeprowadzenie skutecznych interwencji w autobusach, tramwajach i na przystankach.

Strażnicy miejscy w 2012 roku, zatrzymali i przekazali policji 51 sprawców, w tym 28 osób podejrzanych o dokonanie dewastacji lub uszkodzenia mienia.

Skuteczna była również policja. W statystykach KSP za rok 2012 odnotowano 150 zdarzeń w komunikacji miejskiej. Na gorącym uczynku, w autobusach, tramwajach i metrze, zatrzymano 12 wandali.

Od 14 czerwca w stolicy trwa kampania „Nie toleruj, powiadom”, której głównym celem jest uwrażliwienie mieszkańców na wszystkie przypadki wandalizmu oraz zachęcenie do szybkiego informowania służb o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach. Akcja potrwa do 30 października. Organizatorem piątej edycji kampanii jest Zarząd Transportu Miejskiego, a partnerami Straż Miejska m.st. Warszawy, Komenda Stołeczna Policji i AMS.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Grupa PKP zaoszczędziła 4 mln zł na paliwie Grupa PKP zaoszczędziła 4 mln zł na paliwie
Następny artykuł Specjalny tramwaj zbadał tory w Poznaniu Specjalny tramwaj zbadał tory w Poznaniu