Kolej na Beskidy II – wycieczka do Rajczy

Kolej na Beskidy II – wycieczka do Rajczy

25 lipca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Beskidy to idealne miejsce dla turystów lubiących piesze górskie wycieczki - Koleje Śląskie, w ramach wakacyjnej akcji "Kolej na Beskidy", zapraszają do wędrowania z przewodnikiem beskidzkim.

Fot. Patryk Farana

Przez cztery miesiące (od czerwca do września - w każdą ostatnią sobotę miesiąca) można się wybrać pociągiem na wycieczkę w góry. Przewodnik będzie oczekiwać na chętnych wędrowców na stacji, z której rozpoczęta zostanie wycieczka. Udział w niej mogą wziąć wszyscy podróżni, którzy okażą ważny bilet na przejazd pociągiem Kolei Śląskich. Uczestnicy powinni się ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie.

Druga z proponowanych wycieczek odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 lipca 2013 r. Miejsce zbiórki to stacja Rajcza, a trasa wycieczki prowadzi szlakiem żółtym, zielonym i niebieskim na m.in. Halę Lipowską i Suchą Górę.

W tym dniu na stacji kolejowej w Rajczy na podróżnych – chcących udać się na górską wyprawę – będzie czekał przewodnik. Wycieczka potrwa od ośmiu do dziewięciu godzin i zakończy się na stacji kolejowej w Rajczy. Start wycieczki jest zaplanowany na godzinę 10.15.

Szczegóły i program dla każdej z wycieczek są umieszczone na plakatach na wybranych dworcach i na stronie internetowej Kolei Śląskich w formie pliku pdf.