SOK udaremniła potyczkę kibiców w Gliwicach

SOK udaremniła potyczkę kibiców w Gliwicach

07 sierpnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Do zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 2.50 w pociągu TLK relacji Zakopane – Wrocław Główny. Funkcjonariusze SOK udaremnili bójkę zamaskowanych mężczyzn z kibicami Wisły Kraków.

SOK udaremniła potyczkę kibiców w Gliwicach
Fot. arch. PKP PLK

Na stacji Gliwice Łabędy nastąpiło zerwanie hamulca bezpieczeństwa przez ok. 20 kibiców Wisły Kraków. Mężczyźni uciekli z pociągu, a jadący w przedostatnim wagonie funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg. Wówczas w przedniej części składu pociągu zapalone zostały race świetlne, a do pociągu wsiadła grupa osób w kominiarkach.

Funkcjonariusze natychmiast udali się w kierunku przedniej części pociągu, jednak na widok umundurowanego patrolu zamaskowane osoby zaczęły uciekać obrzucając patrol SOK przedmiotami. Jeden z funkcjonariuszy został uderzony kamieniem w lewe biodro, natomiast inny puszką z piwem w skroń. Napastnicy zbiegli do stojących w pobliżu samochodów i odjechali.

Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy SOK nie doszło do bójki kibiców. Po chwili na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Funkcjonariusze SOK odmówili przyjęcia pomocy medycznej. Innych osób poszkodowanych nie było. Po zakończonej interwencji pociąg odjechał z 18-min. opóźnieniem.