Na długi weekend z PKP Intercity

Na długi weekend z PKP Intercity

14 sierpnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dodatkowe wagony na najpopularniejszych trasach turystycznych oraz wzmocniony system informowania podróżnych – to przygotowanie PKP Intercity do długiego weekendu.

Fot. Mikołaj Manowski

W związku z długim weekendem PKP Intercity zwiększa liczbę miejsc w pociągach kursujących
do i z popularnych miejscowości turystycznych. 283 wagony dołączone zostaną do pociągów, które
w systemie przedsprzedaży cieszą się największym zainteresowaniem podróżnych. Więcej podróżnych zabierze np. pociąg TLK Zefir jadący z Krakowa do Kołobrzegu, EIC Tatry do Zakopanego czy TLK Stanisław Wysocki kursujący z Warszawy do Katowic. Dodatkowymi wagonami wzmocnionych zostanie 191 pociągów.

Osoby, które jeszcze nie kupiły biletów, frekwencję w pociągach mogą sprawdzać na stronie www.intercity.pl, Pociągi – prognoza frekwencji.

By ułatwić pasażerom podróżowanie w środę 14 sierpnia i w niedzielę 18 sierpnia na 23 najczęściej odwiedzanych dworcach pojawi się dodatkowa informacja PKP Intercity. 140 mobilnych informatorów będzie służyło pomocą w odnalezieniu peronu czy drogi do kasy nie tylko na największych dworcach w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, ale także w Międzyzdrojach, Kołobrzegu, we Władysławowie i na Helu. W sumie pasażerowie spotkają mobilnych informatorów na 23 dworcach.

Miły akcent czeka najmłodszych pasażerów, którzy będą podróżowali w czwartek 15 sierpnia pociągiem Jantar z Warszawy na Hel. W prezencie od PKP Intercity otrzymają zestaw zabawek do piasku. 

Zachęcamy pasażerów do planowania podróży. Dzięki temu można w pełni skorzystać z naszej oferty, w której m.in. atrakcyjnymi rabatami premiujemy wcześniejszy zakup biletów - podsumowuje Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity