Szansa na wspólny bilet KM-ZTM do Zielonki

Szansa na wspólny bilet KM-ZTM do Zielonki

22 sierpnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Stołeczny ZTM proponuje rozważenie porozumienia ws. nowego typu biletów emitowanych przez Koleje Mazowieckie, które uprawniałyby do przejazdu w środkach transportu ZTM w pierwszej strefie oraz pociągami KM na trasie Zagościniec – Zielonka i  dalej albo do przystanku Warszawa Zacisze Wilno albo Warszawa Rembertów – informują władze Zielonki.

Szansa na wspólny bilet KM-ZTM do Zielonki
Fot. zielonka.pl

Z prośbą o przygotowanie alternatywnej oferty, w związku z rozwiązaniem umowy starego Wspólnego Biletu, wystąpił do ZTM burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik. Teraz będą toczyć się rozmowy w tej sprawie.

Cena biletu uwzględniałaby koszt biletu KM oraz ZTM, pomniejszony o kwotę uzależnioną od wysokości dotacji finansowej każdej z gmin. Zaletą tego rozwiązania byłoby uwzględnienie faktycznej liczby pasażerów korzystających z oferty. Rozliczenia pomiędzy stronami dokonywane byłyby na podstawie rejestru sprzedaży prowadzonego przez Koleje Mazowieckie. ZTM proponuje na wstępie emisję biletów długoterminowych: 30 i 90-dniowych.

Rozwiązanie jest dopiero na etapie ogólnego zarysu. Brak jest szczegółowych wyliczeń kosztów i kwot, jakie poszczególne gminy miałyby wyłożyć na nowy produkt. Dlatego nie jest obecnie określona data ewentualnego wprowadzenia nowego rodzaju biletu, integrującego przejazdy Kolejami Mazowieckim i ZTM dla mieszkańców powiatu wołomińskiego, w tym Zielonki.

Pierwsze analizy określają możliwy termin na wprowadzenie nowego biletu na przełom 2013 i 2014 roku.