Warszawska SKM patronem YESt Festival 2013

Warszawska SKM patronem YESt Festival 2013

26 sierpnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Im bliżej września tym szybciej zbliża się YESt Festival 2013, ogólnopolski konkurs wokalny integrujący środowiska artystów sprawnych i niepełnosprawnych. Stołeczna Szybka Kolej Miejska jest partnerem przedsięwzięcia.

Fot. Kamil Piotrowski

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

YESt Festival to  organizowane po raz ósmy warsztaty, konkurs i uroczysta gala laureatów, która odbędzie się w amfiteatrze Bemowo. SKM zaprasza wszystkich warszawiaków, bo  wejście zarówno na występy w dniu konkursowym(6 września 2013 r.), jak i  na koncert laureatów (dnia następnego) są  bezpłatne. 

Warto dodać, że uczestnicy festiwalu zakwalifikowani są na podstawie nadesłanych nagrań demo lub przesłuchań na żywo. Ale co ważniejsze festiwal jest wyjątkową przestrzenią spotkań artystów, w której nie ma znaczenia ich sprawność lub niesprawność. Temu służą zarówno warsztaty, jak i wspólnie spędzamy czas wolny.

Muzyczną myślą przewodnią tegorocznej edycji jest twórczość kompozytora i wokalisty Seweryna Krajewskiego.  Współzawodnictwo odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych 13-19 lat oraz 20 lat i powyżej. Do wykonania są dwie piosenki, jedna dobierana jest według klucza tematycznego, a druga dowolna pozostaje w gestii uczestnika.

Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się na www.artbem.pl.