Zmiany w kursowaniu SKM Warszawa od września

Zmiany w kursowaniu SKM Warszawa od września

27 sierpnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

2 września wejdą w życie nowe rozkłady jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Tego dnia zostanie w pełni przywrócony ruch na linii średnicowej. Pociągi będą mogły znów kursować do Pruszkowa po obu torach. Na kilka dni wstrzymany zostanie jednak dojazd pociągiem do Lotniska Chopina.

Fot. Dominik Skudlarski

Pociągi wrócą na podmiejską linię średnicową po zakończonym remoncie mostu kolejowego. Przywrócenie dwutorowego ruchu na linii pruszkowskiej to z kolei efekt zakończenia prac przy budowie nowego przystanku kolejowego Ursus Niedźwiadek.

Od 2 września nie obejdzie się jednak bez utrudnień w ruchu pociągów. Do 8 września wstrzymany będzie ruch kolejowy do Lotniska Chopina. W tym czasie będzie kontynuowana naprawa rozjazdu na stacji Warszawa Lotnisko Chopina, który został uszkodzony w czerwcu w wyniku wykolejenia pociągu. Na zmiany w kursowaniu pociągów powinni przygotować się także pasażerowie korzystający z linii S3 i S9.

Linia S1

Przywrócony zostanie podstawowo ruch po obu torach na linii do Pruszkowa. Dlatego linia S1 wróci na swoją stałą trasę. Tym samym zlikwidowane zostaną linie S10 i S11. Jak wynika jednak z informacji zarządcy infrastruktury kolejowej – spółki PKP PLK, w weekendy, w okresach kilkugodzinnych, ruch pociągów między Pruszkowem a Włochami będzie ograniczony. Związane jest to zaplanowanymi przez PLK pracami przy sieci trakcyjnej.

Linia S2 i S3 (dojazd do lotniska)

Pociągi SKM i KM nie będą dojeżdżały do portu lotniczego od 2 do 8 września. W tym czasie linia S2 będzie dojeżdżała tylko do przystanku Warszawa Służewiec, a linie S3 i KML zostaną skrócone do Dworca Zachodniego.

W godz. 6.00 – 22.00 uruchamiana będzie z przystanku PKP Służewiec 02 (wiadukt ul. Marynarskiej), zastępcza linia autobusowa ZS2. Linia będzie kursowała tylko w kierunku Lotniska Chopina.

W dniach 9 -11 września lotnisko będzie obsługiwane wyłącznie przez pociągi linii S2. Pociągi lotniskowe Kolei Mazowieckich (KML) będą kursować do/ze stacji Warszawa Służewiec, a pociągi linii S3 – do/ze  stacji Warszawa Zachodnia.

Wszystkie pociągi (linie S2, S3 i KML) będą dojeżdżały do lotniska od 12 września.

Honorowanie biletów w okresie 2-11 września

Pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia – Warszawa Służewiec obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM we wszystkich pociągach SKM i KM obsługujących ten odcinek. Bilety Kolei Mazowieckich honorowane będą w autobusach linii ZS2 (do 8 września), w linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Służewiec/Lot. Chopina i w autobusach linii 175 na odcinku Foksal – Lotnisko Chopina. Bilety jednorazowe ZTM skasowane w pociągach skróconych lotniskowych S2 (do 8 września), S3, KML, zachowają ważność w środkach komunikacji miejskiej, których trasy pokrywają się z ich przebiegiem, w tym w linii 175 na odcinku Foksal – Lotnisko Chopina oraz linii S2 oraz ZS2 (do 8 września). Bilety jednorazowe skasowane w autobusach linii 175 zachowają ważność w pociągach S2 i S3 oraz KML (na odcinku do Legionowa).

Linia S3 i S9

Od 2 do 11 września wyłączony z ruchu zostanie odcinek z Legionowa do Legionowa Piaski. W tym czasie trasy wszystkich pociągów linii S3 i S9 zostaną skrócone do stacji Legionowo.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Rewitalizacja torów z Opola do Błotnicy Strzeleckiej Rewitalizacja torów z Opola do Błotnicy Strzeleckiej
Następny artykuł Inspiro dla Warszawy na testach w Niemczech Inspiro dla Warszawy na testach w Niemczech