ZTM Warszawa przygotowany na manifestacje

ZTM Warszawa przygotowany na manifestacje

10 września 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W dniach 11-14 września na terenie Warszawy odbędzie się aż 17 manifestacji zorganizowanych przez związki zawodowe i osoby prywatne. Należy więc liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Fot. Dominik Skudlarski

- Utrudnienia dotkną przede wszystkim mieszkańców, którzy będą mieli problemy z dotarciem do pracy, szkół i przedszkoli oraz powrotem do domów. Będziemy się starali je zminimalizować. Warszawiacy nie powinni być zakładnikami demonstrantów – powiedziała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz na dzisiejszej konferencji prasowej.

Na ekranach monitorów w komunikacji miejskiej zostaną umieszczone spoty z informacjami o trasie planowanych przemarszów, żeby mieszkańcy mogli zaplanować podróż innymi trasami.

W przypadku braku przejezdności ulic, którymi będą przebiegać powyższe przemarsze, pojazdy komunikacji miejskiej kierowane będą najbliższymi, równoległymi, przejezdnymi ciągami ulicznymi.

Informacje o wprowadzanych zmianach będą umieszczane na bieżąco na stronie i profilach społecznościowych ZTM. Będzie je można uzyskać także pod numerem 800 70 70 47.