Autobusem na linii Opole-Zawadzkie do połowy 2014 r.

Autobusem na linii Opole-Zawadzkie do połowy 2014 r.

17 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Opolski Zakład Przewozów Regionalnych ogłosił przetarg na kolejową komunikacja zastępcza na odcinku Opole Główne - Zawadzkie - Opole Główne. Jak wynika ze specyfikacji zamówienia pasażerowie będą korzystali z autobusów do połowy czerwca przyszłego roku.

Fot. Patryk Farana

Przedmiotem zamówienia jest kolejowa komunikacja zastępcza na odcinku Opole Główne – Zawadzkie – Opole Główne. Przewidywany przebieg autobusów to prawie 225 tys. wozokilometrów. Zamawiający nie wymaga się wniesienia wadium, nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych i wariantowych. Jedynym kryterium udzielenia zamówienia jest najniższa cena. Na oferty Przewozy Regionalne czekają do 26 listopada 2013 r.  Zamówienie będzie realizowane od 15 grudnia 2013 r. do 14 czerwca 2014 r.

Jak wynika ze specyfikacji wykonawca jest zobowiązany do wykonania zamówienia 7 autokarami w dni robocze oraz 1 pojazdem  w soboty, niedziele i święta (oprócz 25 grudnia i 20 kwietnia). Przewozy Regionalne mają także prawo do zwiększenia zapotrzebowania o 2 autokary

Wsiadanie do autokarów w Opolu odbywać się będzie na stanowisku 12 i 13,natomiast wysiadanie odbywać się będzie od stanowiska 9 do 13 Opolskiego Dworca PKS.

Autokary mają mieć przynajmniej 45 miejsc siedzących a także posiadać czynną klimatyzację oraz sprawne ogrzewanie.

W zależności od połączenia, pasażerów będzie woziło od  jednego do czterech autobusów. Najwięcej pojazdów będzie obsługiwało połączenia poranne do Opola i popołudniowe z Opola.

W sumie komunikacja zastępcza na odcinku Opole - Zawadzkie, będzie obsługiwała 8 pociągów w dni robocze oraz 5 kursów w soboty, niedziele i święta.

Początkowo Przewozy Regionalne planowały wznowić przewozy pasażerskie do Zawadzkiego wraz z wejściem nowego rozkłądu jazdy, 15 grudnia 2013 r.  Jednak z uwagi na rozszerzenie prac, remont linii kolejowej wydłuży się co najmniej do 14 czerwca 2014 r.