W piątek otwarcie Poznań City Center

W piątek otwarcie Poznań City Center

21 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W piątek, 25 października 2013r., otwarte zostanie nowe centrum handlowe i komunikacyjne Poznań City Center. Pod jednym dachem znajdą się nowe dworce, kolejowy i autobusowy, centrum handlowe i trzypoziomowy parking.

Fot.

Uroczystości związane z otwarciem rozpoczną się już w środę 23 października i potrwają do niedzieli. Dla poznaniaków, gości, pierwszych klientów przygotowano szereg atrakcji. Od dnia otwarcia trwać będzie loteria, w której do wygrania będzie ponad 400 atrakcyjnych nagród.

W środę, 23 października, w obecności Ambasadora Republiki Węgierskiej w Polsce odbędzie się odsłonięcie ufundowanej poznaniakom przez TriGranit tablicy pamiątkowej poświęconej zapomnianemu wydarzeniu z października 1956 roku, kiedy to poznaniacy pospieszyli z pomocą Braciom Węgrom walczącym krwawo z reżimem komunistycznym. Mieszkańcy Poznania spontanicznie oddawali krew, zbierali pieniądze na żywność i odzież. W uroczystości weźmie udział Laszlo Mansfeld, brat zamordowanego przez komunistów węgierskiego bohatera narodowego tamtych gorących dni,  Petera Mansfelda. Poznański Oddział IPN przygotował z tej okazji okolicznościową wystawę pt. „Rozstrzelane Miasta. Poznań – Budapeszt 1956”, którą przez kilka tygodni będzie można oglądać  w holu dworca PKP. W Kinie Rialto odbędzie się premierowy pokaz filmu dokumentalnego w reżyserii Agaty Ławniczak pt. „Poznań – węgierskim patriotom, czyli pamięć krwi”.

W czwartkowe popołudnie w Poznań City Center odbędzie się uroczysta Gala, na którą Inwestor zaprosił wszystkie osoby zaangażowane w budowę Poznań City Center oraz najemców.

W piątek, 25 października punktualnie o godzinie 9.00 nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi. Prezydent Poznania otrzyma od Inwestora symboliczny Klucz do Poznań City Center. Pierwsi klienci wpuszczeni zostaną do środka. Wspólnie z najemcami przygotowano dla nich wiele niespodzianek.

W sobotę i  niedzielę odbywać się będą konkursy i zabawy dla najmłodszych. Przez cały weekend (25/26/27) czynna będzie Fotobudka, w której będzie można zrobić sobie nietypowe, śmieszne zdjęcie.