Transport miejski Łódź: punkty informacyjne o trasie WZ

Łódź: punkty informacyjne o trasie WZ

25 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W sobotę 26 października w godzinach 9-13 Zarząd Dróg i Transportu  w Łodzi uruchomi specjalne punkty informacyjne dla mieszkańców o przebudowie trasy WZ.

Fot. Mikołaj Manowski

Przy DH Batory na Widzewie oraz przy Galerii Retkińskiej pracownicy ZDiT będą rozdawać ulotki oraz odpowiadać na wszystkie pytania mieszkańców o zmianach organizacji ruchu i komunikacji miejskiej od 4 listopada, kiedy to rozpoczną się właściwe prace przy przebudowie trasy WZ.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu komunikacji to:

  • linie tramwajowe 12 i 14 przez Narutowicza, Gdańską i Kopernika pojadą na Retkinię;
  • linie tramwajowe 15 i 15A wrócą na stałe trasy;
  • obsługiwana taborem dwukierunkowym linia tramwajowa Z2 pojedzie z pętli Augustów przez Rokicińską i Piłsudskiego do Kilińskiego, tam skręci w prawo i dojedzie do Tuwima;
  • wzmocnione zostaną linie autobusowe kursujące po buspasie na Kopcińskiego i Śmigłego-Rydza: 70 70A 70B i 96. Obie będą kursować z częstotliwością co 7,5 min;
  • przestaną jeździć linie tramwajowe 8A, Z i Z3 oraz autobusowa Z15.

Zmiany dotką także kierowców. Na Mickiewicza i Piłsudskiego od Żeromskiego do Kilińskiego przejezdny będzie tylko jeden pas ruchu w każdą stronę, a samochody osobowe musiały skręcać w najbliższą przecznicę w prawo. Jazda na wprost będzie dozwolona tylko dla autobusów MPK.

W relacji północ – południe (i odwrotnie) przez trasę WZ będzie można przejechać ulicami: Żeromskiego, Sienkiewicza i Kilińskiego.