Warszawa: nie będzie zmian nazw stacji PKP

Warszawa: nie będzie zmian nazw stacji PKP

31 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Zarząd Transportu Miejskiego wycofał się z propozycji zmian nazw stacji PKP. Na zmiany nie zgodziło się warszawskie Biuro Drogownictwa i Komunikacji – informuje TVN Warszawa.

Fot. Dominik Skudlarski

ZTM Warszawa chciał zmienić nazwy pięciu przystanków kolejowych. ZTM zaproponował by przemianować przystanek Warszawa Śródmieście na Warszawa Centralna, Warszawa Ochota na Warszawa Plac Zawiszy, Warszawa Zoo na Warszawa Rondo Starzyńskiego, Warszawa Koło na Młynów a Gołąbki na Warszawa Gołąbki.

Zdaniem Mieczysława Reksnisa, dyrektora Biura Drogownictwa i Komunikacji nazwy obiektów znajdujących się w przestrzeni miejskiej mocno zakorzeniają się w świadomości mieszkańców.

- Nazwy obowiązują praktycznie od czasu powstania każdego z przystanków i nawiązują do poszczególnych rejonów historyczno-urbanistycznych Warszawy – pisze Mieczysław Reksnis w liście do dyrektor Pionu Przewozów ZTM Warszawa.

Według Reksnisa każda zmiana takiej nazwy dezorientuje nie tylko pasażerów komunikacji miejskiej ale również pozostałych użytkowników przestrzeni publicznej. - Biuro Drogownictwa i Komunikacji nie widzi obecnie zasadności przedstawionych przez ZTM zmian nazw stacji kolejowych - dodaje Mieczysław Reksnis.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Newag dostarczy Impulsy dla ZGZ Newag dostarczy Impulsy dla ZGZ
Następny artykuł KM profesjonalnie zarządzają pracownikami KM profesjonalnie zarządzają pracownikami