Transport miejski O przyszłości tramwajów w Gorzowie Wlkp.

O przyszłości tramwajów w Gorzowie Wlkp.

12 listopada 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W najbliższy czwartek, w gorzowskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie dotyczące przyszłości komunikacji miejskiej w stolicy województwa lubuskiego. Jednym z tematów będzie rozwój, bądź likwidacja gorzowskiej sieci tramwajowej.

Fot. MZK Gorzów Wlkp.

Jak informuje portal gorzow24.pl badania dotyczące komunikacji miejskiej trwają w Gorzowie już od kilku miesięcy. Ich owocem jest projekt Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Związku Celowego Gmin MG-6 na lata 2014-2025, który zostanie zaprezentowany podczas czwartkowego spotkania z mieszkańcami. Określa on przyszłą sieć komunikacyjną dla tego miasta na podstawie ocen i prognoz przewozowych.

Spotkanie zostało zorganizowane na życzenie prezydenta Gorzowa Tadeusza Jędrzejczaka, który na swoim facebookowym profilu podkreślił że wkrótce będzie się można starać o pieniądze z nadchodzącej perspektywy unijnej, które mogą współfinansować infrastrukturę komunikacyjną. Jak zapowiedział prezydent Jędrzejczak, podczas debaty będą rozważane wszystkie rozwiązania, łącznie ze sprowadzeniem do Gorzowa autobusów elektrycznych. Jednak jak zastrzegł, mimo że likwidacja komunikacji tramwajowej przyniosłaby miastu wiele oszczędności nie jest ona brana pod uwagę. Jedynie mogą zostać wprowadzone korekty ich tras, takie jak np. likwidacja linii na Piaski, gdyż „tramwaj ma jeździć tam gdzie są ludzie, a nie tory”.

Początek spotkania dla mieszkańców w najbliższy czwartek o godzinie 16.00 w sali 102 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim.