Podlaskie kupi dwa używane EZT-y

Podlaskie kupi dwa używane EZT-y

09 grudnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego ogłosił przetarg na dostawę dwóch używanych elektrycznych zespołów trakcyjnych, które zostały wyprodukowane po 1980 r.

Fot. Dominik Skudlarski

Pojazdy muszą zapewnić możliwość połączenia elektrycznego, mechanicznego i pneumatycznego wraz z uzyskaniem pełnej funkcjonalności użytkowej we współpracy z posiadanymi przez zamawiającego pojazdami EZT serii EN57.

Dostarczone EZT muszą być trzyczłonowe, wyposażone w kabinę maszynisty na obu końcach pojazdu oraz rozwijać prędkość maksymalną 100 km/h i mieć co najmniej 180 miejsc siedzących. Ponadto, powinny posiadać aktualne świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego ważne bezterminowo, być kompletne, nadawać się do samodzielnej jazdy oraz posiadać ważne świadectwo sprawności technicznej pojazdu kolejowego. Nie mogą być też powypadkowe.

Jedynym kryterium udzielenia zamówienia jest najniższa cena. W postępowaniu wymagane jest wniesienie wadium w wysokości 60 tys. zł. Oferty należy złożyć do 17 stycznia 2014 r.