Warszawa: windy na PKP Rakowiec już gotowe

Warszawa: windy na PKP Rakowiec już gotowe

29 grudnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Prace montażowe warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich w al. Krakowskiej nad torami kolejowymi, na przystanku PKP Rakowiec i w Al. Jerozolimskich już się zakończyły. W tych lokalizacjach pojawiły się nowe urządzenia dźwigowe.

Fot. ZDM Warszawa

ZDM zamontował już konstrukcję stalową ocynkowaną, malowaną proszkowo, konstrukcja została obudowana szkłem bezpiecznym w kolorze jasnego brązu. Drzwi przystankowe są dwu panelowe i przeszklone. Instalacja elektryczna została wykonana zgodnie z normą IEC 742. Elementy układu elektronicznego zostały zamieszczone w zamykanej szafie. Korzystanie z windy nie będzie wymagało trzymania przycisku przez cały czas, wystarczy jednorazowe przyciśnięcie, aby dostać się na żądany poziom.

Oprócz tego nowe urządzenia będą posiadały system monitoringu, na każdą windę zostaną przeznaczone cztery kamery, trzy na zewnątrz, gdzie jedna z kamer swoim zasięgiem będzie obejmowała całe urządzenie z zewnątrz i jedna w środku kabiny. Obraz z kamer będzie przekazywany bezpośrednio do firmy, której pracownicy w przypadku ewentualnej dewastacji będą interweniowali. Docelowo w roku 2014, kamery pojawią się we wszystkich urządzeniach dźwigowych znajdujących się w naszym zarządzie, w sumie to 105 obiektów. Ostatnie prace przy urządzeniach i montaż kamer będą realizowane już w Nowym 2014 Roku.

Koniec prac nie oznacza, że urządzenia zostaną natychmiast oddane do eksploatacji. Dokumentacja powykonawcza musi być przesłana do Urzędu Dozoru Technicznego, który po przeprowadzonej inspekcji wydaje decyzję, bądź może żądać ewentualnych poprawek, jeśli stwierdzi jakiekolwiek uchybienia. Dopiero po wydanej decyzji urządzenia zostaną oddane do użytku.