Honorowanie biletów KM i ZTM na trasie Pruszków-Warszawa

Honorowanie biletów KM i ZTM na trasie Pruszków-Warszawa

04 stycznia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W związku z pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia i Grodzisk Mazowiecki w sobotę i niedzielę (4-5 stycznia) ruch pociągów SKM i Kolei Mazowieckich na odcinku Pruszków – Warszawa Włochy będzie odbywał się po jednym torze. 

Fot. Dominik Skudlarski

Pociągi SKM i KM w obu kierunkach będą kursować po torze  nr 3 przeznaczonym zwyczajowo do jazdy w kierunku Pruszkowa. Odjazdy pociągów SKM i KM w kierunku Warszawy: Piastów – peron 2, Warszawa Włochy – peron 2, Warszawa Ursus – peron 2.

Na odcinku Pruszków – Warszawa Wschodnia obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM, tj. w pociągach: KM  obsługujących linię skierniewicką (KM1) honorowane będą wszystkie bilety ZTM oraz pociągach SKM linii S1 honorowane będą wszystkie bilety KM.

Każdy podróżny nieposiadający ważnego biletu na przejazd lub posiadający bilet ZTM niezalegalizowzany/nieaktywowany zobowiązany jest wejść do pociągu pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu nabycia, zalegalizowania lub aktywowania biletu.

Prace potrwają przez ok. dwa miesiące co oznacza, że honorowanie biletów będzie obowiązywać przez kolejne weekendy 11-12, 18-19, 25-26 stycznia, 1-2, 8-9, 15-16, 22-23 lutego 2014 r. oraz 1-2 marca 2014 r.